Jump to content
  • Masz serwer? Dolacz do nas

Dolacz do nas z serwerem !

Czytaj
  • Śledź nas na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Przejdź na FanPage
BlackMill

Jak oceniasz swoje bezpieczenstwo w obliczu zagrozenia chorobami cywilizacyjnymi,w tym COVID-19.

Recommended Posts

Posted (edited)

Pomyślałem zeby troszke napisac o chorobach cywilizacyjnych w tym COVID-19. Co myślicie na ten meta?? Jakie jest wasze zdanie??

W obecnym czasie nie jesteśmy bezpieczni w obczliczu zagrożen chorobami cywilizacyjnymi w tym COVID-19.
Świat nie zapewnia nam zdrowych warunkow do zycia.Dynamiczny rozwoj cywilizacji bardzo zmienił nasze środowisko.
Wzrósł postęp technologiczny i to sprawia,że coraz częsciej nękają nas choroby takie jak: choroby sercowo naczyniowe,cukrzyca,otyłość,nowotfory,choroby psychiczne i choroby układu pokarmowego.Bezpieczeństwo zależy od tego , co dzieje sie wokół nas, od nas samych i naszego zdrowia.
W dzisiejszych czasach uprzemysłowienie stanowi największy problem dla róznych dziedzin życia codziennego. Zanieczyszczamy środowisko naturalne, i jemy wysokoprzetworzoną żywność.W prodkukcji żywnosci stawia się dziś na ilość a nie na jakość.Jemy za mało owocow i warzyw . Żyjemy w głośnych miastach i w szybkim tempie.Dużo czasu spędzamy w zamknietych pomieszczeniach.Poruszamy sie za pomocą środkow lokomocji.Za mało czasu spędzamy na swieżym powietrzu i mało poswiecamy go na zdrową aktywność oraz odpoczynek. Zanieczyszamy środowisko tonami rakotwórczych śmieci. Sami z własnej woli prowadzimy zły tryb życia poprzez złą diete żywieniową, przez naduzywanie alkocholu, kawy papierosow, uzywek,co prowadzi do stresu i chorob psychicznych.
Ostatnie tygodnie wykazały że choroby cywilizacyjne mają bardzo niekorzystny wpływ na istniejącą obecnie pandemię COVID-19,bo w znaczący sposob zwiekszają niepomyślne rokowania wyzdrowień zakazonych i mają bardziej nasilony przebieg choroby.
Podejście nasze do chorob cywilizacyjnych jest bierne bo nalezałoby ograniczyć naszą jakość zycia przede wszstkim w konskumpcji. Uważamy ze to nie jest problem nowy i niebespośrednio zagraża naszemu życiu. Zupełnie inaczej podchodzimy do problemow pojawiających sie nagle, rozpowiszechniających sie szybko, wzbudzających w nas stres i panikę tak jak obecna pandemia COVID-19.Staramy się robic wszstko zgodnie z zaleceniami aby ta zaraza nas nie dotkneła.
Podsumowując można stwierdzic ze życie w takim swiecie nie jest dla nas bezpieczne , bo zagraza słabym zdrowiem a nawet śmiercia. 
Co wy myślicie na ten teamt?? Dajcie znac w Komentarzu :) Pozdrawiam Kisiel [Cs-Mordownia.pl]

Jezeli sie spodobało zostaw REAKCJE LUBIE TO !

Edited by BlackMill

Zgadzam się z tym co napisałeś, jednak chcąc nie chcąc i tak zmierzamy ku śmierci. Czy nastąpi ona prędzej czy później, uważam że to sprawa indywidualna. 

Każdy ma własne życie, czy jedno - nie wiadomo. Sprawa prywatna jak ktoś chcę je przeżyć, czy w zgodzie ze światem, żyjąc pełnią życia, czy też tracąc swój czas nie robiąc nic. 

• Lubie To! 1

Z całym szacunkiem do autora. ale pełno błędów :D
Interpunkcyjnych i ortograficznych. Strasznie razi i zniechęca do lektury.
Co oznacza:

W dniu 12.05.2020 o 10:16, BlackMill napisał:

życie w takim swiecie nie jest dla nas bezpieczne , bo zagraza słabym zdrowiem

Chodziło zapewne o "zagraża zdrowiu"

COVID-19 nie jest chorobą cywilizacyjną.

Co do treści, to innego świata do życia nie mamy. Często słyszę, jak ludzie mówią "co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".
Ale to jest kłamstwo. Co mnie nie zabije, to mnie nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie.
Do reszty narazie się nie odniosę (Bo mam kaca:D)

• Haha 2

I tak już przegraliśmy. Zaślepieni pieniędzmi i władzą ludzie nie przejmują się konsekwencjami, które mogą nastąpić bo "i tak nie będzie mnie już wtedy na tym świecie".  Trzeba się pogodzić z tym, że człowiek jest tępym szkodnikiem, którym łatwo manipulować. Jeżeli się zbyt mocno wychylisz - jesteś dziwakiem.

Cytat

Dynamiczny rozwoj cywilizacji bardzo zmienił nasze środowisko.
Wzrósł postęp technologiczny i to sprawia,że coraz częsciej nękają nas choroby takie jak: choroby sercowo naczyniowe,cukrzyca,otyłość,nowotfory,choroby psychiczne i choroby układu pokarmowego.

Obecna technologia nie powoduje sama z siebie tego wszystkiego, a sposób w jaki z niej korzystamy nas niszczy.  Sam mam jedno z wymienionych i nie jest to jej wina. Jestem mechatronikiem i na tego typu rzeczy patrzę inaczej. Obecna technologia pozwala nam na wiele, przykładowo - na częściowe, lub całkowite odcięcie się od zakładów energetycznych (np. stawiając własną mini elektrownię opartą na panelach słonecznych, małych turbinach wiatrowych), Niestety, ale pieniądz musi płynąć, więc ceny tego są wygórowane, byśmy byli dalej uzależnienie od Panów dostawców. Jesteśmy na takim poziomie technologicznym,  że kilka lat temu rzeczy, które są dzisiaj były tylko w filmach Sci-fi.  Niestety, ale nie wszystkie technologie są "wypuszczane w świat". Wymówki typu "trudne do pozyskania", "faza testów" do mnie nie przemawiają i uważam, że 90% techniki, która mogłaby zmienić nasz świat tak by nie dążył do samo destrukcji  są zatajane.

Jeżeli coś niezrozumiałe, to sorki, ale trochę mało spałem

• Lubie To! 1